Cerebrālās triekas pacientu dzīves kvalitātes uzlabošanai

 

Piedāvājam jaunu, efektīvu un unikālu pieeju bērniem un pusaudžiem ar cerebrālo trieku (CP) - vibroakustiskā terapijas (VAT) metode kombinācijā ar aktīvo mūzikas terapiju (MT). Tā dod iespēju veicināt, uzturēt un saglabāt CP pacientiem kustību apjomu locītavās, uzturēt kopējo funkcionālo stāvokli un mazināt spasticitāti iespēju robežās.

Esmu pārliecinājusies, ka, apvienojot abus terapijas veidus, tiek sasniegti ātrāki un vēl efektīvāki rezultāti. Pielietojot šo kombināciju, tika paaugstināta lielo motoro muskuļu grupu veiktspēja un veicināta muskuļu atslābināšana pusaudzei ar spastisku cerebrālo trieku. Rezultāts bija redzams jau pēc sešām sesijām. Ar šo konkrēto pusaudzi jau biju strādājusi pirms tam individuālajā mūzikas terapijā, līdz ar to labi varēju novērot attīstību dinamikā kombinējot abus terapijas veidus.'': stāsta mūzikas un vibroakustiskās terapijas terapeite Kristīne Paņko. Pozitīvas izmaiņas atzina arī vecāki un fizioterapeite.

Vibrotaktīlās stimulācijas ietekme uz muskuļu tonusa kontroli un kustību atvieglošanu bērniem ar cerebrālo traucējumu. (Katusić A., Mejaski-Bosnjak V. (2011). Rezultāti uzrādīja būtiskus uzlabojums kustību veikšanā; atvieglotas rotācijas, labāka stumbra posturālā stabilitāte un galvas kontrole, kā arī plašāks kustību spektrs. Mazināja muskuļu spriedzi un spasticitāti, uzlaboja motorās funkcijas.

Terapijas mērķi:

  • uzlabot pacienta un līdz ar to arī vecāku dzīves kvalitāti;

Mērķauditorija: pacienti ar funkcionāliem traucējumiem vecumā līdz 18 gadiem.

Kāpēc izvēlēties mūs?

  • Pieredze un ekspertīze - mūsu terapeiti un speciālisti ir augsti kvalificēti un apmācīti, lai sniegtu individuālu pieeju katram bērnam un pusaudzim, atbilstoši viņu unikālajām vajadzībām.
  • Multidisciplināra pieeja - dažādiem speciālistiem sastrādājoties komandā, nodrošinām veiksmīgāku terapijas efektivitāti.
  • Individuāla pieeja - ikviens bērns un pusaudzis saņem individuālu uzmanību un atbalstu, lai sasniegtu izvirzītos mērķus un vēl vairāk.
  • Īsākā laikā, pareizais risinājums - piedāvājam bērnu un pusaudžu vecākiem konsultācijas, kur sarunas laikā palīdzam noskaidrot, kāda veida palīdzība bērnam ir visnepieciešamākā, kāda būtu vēlama vai noderīga, kāda – gluži otrādi – nepiemērota.
  • Holistiska pieeja - daudzpusīgi jautājumi, pacienta novērtēšana un pacienta ieinteresētība, pieeja tiek balstīta uz pētījumiem veiktu medicīnisko aprūpi.
  • Vibroakustiskā terapija Latvijā ir pieejama tikai mūsu terapijas centrā, kur pakalpojumu sniedz sertificēti 2. pakāpes vibroakustiskās terapijas praktizētāji (ārstniecības personas un ārstniecības iestādē). Metode apstiprināta Zāļu valsts aģentūrā.

Bērnu un pieaugušo neiroloģe Zane Vīksna saka: ‘’Laicīgi vēršoties pie speciālista un izvēloties atbilstošāko ārstēšanu un rehabilitāciju, un maksimāli palīdzot bērnam attīstīties, var ievērojami uzlabot pacienta dzīves kvalitāti.''

Kā pieteikties uz vizīti?

Ja Jūsu bērnam ir diagnosticēta cerebrālā trieka un Jūs meklējat efektīvu terapijas metodi, sazinieties ar mums. Mūsu speciālisti ir gatavi atbildēt uz visiem Jūsu jautājumiem un sākt ceļu uz bērna labbūtību.

Pieteikties uz terapijas sesijām vai uzzināt vairāk par šo pakalpojumu, var zvanot pa tālruni 20025145 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]


Ar izcenojumiem iepazīsties šeit.

file:///Users/agrisgecs/Downloads/ijerph-16-03940.pdf

Sāciet ceļu uz labāku dzīves kvalitāti

Kas ir Vibroakustiskā terapija?

Vibroakustiskā terapija ir pasaulē atzīta, augstvērtīga, uz pētījumiem un ilgstošiem klīniskiem novērojumiem balstīta medicīniska metode veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai. Terapijas laikā tiek izmantota zemas frekvences skaņa  (30 - 120 Hz), kas tiek pārraidīta uz ķermeni, lai sasniegtu fiziskus un psiholoģiskus terapeitiskos mērķus. Metode apstiprināta Zāļu valsts aģentūrā.

Pētījumi pierāda, ka cilvēki skaņu uztver ne tikai ar dzirdi, bet sajūt ar visu ķermeni. Ķermeņa vibrācijas frekvences absorbē un emitē skaņu, un to disbalansa gadījumā, tās var harmonizēt un atgriezt dabiskajā pamata līdzsvara stāvoklī. To var panākt ar ārējiem zemo skaņu svārstību stimuliem jeb zemas frekvences skaņu vibrācijām, kas ir saskaņā ar ķermeņa dabiskām pamata vibrāciju frekvencēm (20 – 120 Hz). Ar VAT metodi var ārstēt daudzas slimības.

Vibroakustisko terapiju praktizē visā pasaulē - gan ES, gan ASV, gan Kanādā dažādās medicīnas, veselības aprūpes (ārstniecības, rehabilitācijas, prevencijas) un sociālās aprūpes jomās, ar pētījumos un klīniskajos novērojumos atzītu efektivitāti. Latvijā tā ir pieejama tikai mūsu terapijas centrā, kur pakalpojumu sniedz sertificēti 2. pakāpes vibroakustiskās terapijas praktizētāji (ārstniecības personas un ārstniecības iestādē).

Vairāk par vibroakustisko terapiju uzziniet šeit.

Kas ir Mūzikas terapija?

Mūzikas terapija - medicīnas metode (metode apstiprināta Zāļu valsts aģentūrā) un viena no mākslu terapijas specializācijām (līdzās vizuāli plastiskās mākslas, deju un kustību, drāmas terapijai), kurā izmanto mūziku, mūzikas elementus (skaņas, ritmu, melodijas), instrumentus un radošo procesu terapeitiskā kontekstā, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.

Ir  aktīvā (radošā) un receptīvā (ar  uztveri saistītā) mūzikas terapija. Aktīvajā mūzikas terapijā domu, priekšstatu, pārdzīvojumu, jūtu, emociju, problēmu izpausmei cilvēks tiek aicināts izmantot viegli "spēlējamus" instrumentus un dziedāšanu. Receptīvās mūzikas terapijas laikā cilvēkam mūzika tiek atskaņota.

Mūzikas terapija var palīdzēt mazināt: fiziskus traucējumus, sensorus traucējumus, uzvedības traucējumus, mācīšanās traucējumus, emocionālus traucējumus, ar stresu saistītus, neirotiskus traucējumus, ēšanas traucējumus u.c.

Vairāk par mūzikas terapiju uzziniet šeit.

Speciālisti

Kristine_panko_muzikas_terapija_terapijas_centrs.png

Kristīne Paņko

Vibroakustiskās terapijas terapeite, mākslas (mūzikas) terapeite, vokālais pedagogs.

Lasīt vairāk...